A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Школа І-ІІІ ступенів № 308
Деснянського району міста Києва

Батькам майбутніх першокласників

Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу? Згідно наказу Департаменту освіти і науки від 03 березня 2025 року № 37 з 01 квітня 2025 року розпочинається прийом документів для вступу дитини в перший клас. Прийом документів для вступу до школи буде здійснюватися за графіком, розміщеним на сайті та інформаційному стенді школи.

Чи визначена дата закінчення прийому документів для вступу дитини до 1 класу на 2025-2026 н.р.?

Дата закінчення прийому закладами загальної середньої освіти документів для вступу до 1 класу - 30 травня 2025 року.

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (або їх законними представниками) особисто до 30 травня.

Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?

Необхідно одному з батьків до 30 травня надати:

- заяву про зарахування (подається особисто або в електронному вигляді на пошту школи sh308maltsev@ukr.net);

- оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;

- оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086- 1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду", затвердженої наказом Міністерства ОЗ України 16. 08.2010 р. № 682», виданий в 2025 році.

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи є дітьми працівників цього закладу освіти.

Яким документом підтверджується місце проживання дитини на території обслуговування закладу?

Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):

1) паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

2) довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 р. № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за формою згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014, № 81, ст. 2296; 2015, № 70, ст. 2312; 2016 № 46, ст. 1669);

5) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу житла тощо);

6) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами (за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власник а майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятий спосіб) чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

7) будь-який інший документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}. Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування? Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Яка територія обслуговування школи І-ІІІ ступенів № 308 Деснянського району міста Києва? Список територій, закріплених за школою № 308 визначається розпорядженням від 27.02.2025 №173 Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти Деснянського району міста Києва у 2025-2026 н.р.»:

вул. Лісківська 12, 14, 16;

вул. Радунська 1/10, 10-А, 8/13, 14, 14-А, 16, 18-А;

вул. Оноре де Бальзака 57, 61, 61-А, 63. 63-Б, 65, 65-А;

вул. Градинська 1, 3, 5, 7, 9, 11, 6, 6-А, 10, 10-А, 14, 18, 20.

З якого віку краще іти дитині до школи?

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).

• Коли буде зарахування дитини до школи?

До 02 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи є дітьми працівників цього закладу освіти.

Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні школи? Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 30 травня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

Коли буде повідомлено чи є у закладі вільні місця?

Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей відповідно заклад освіти оприлюднює з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті закладу освіти:

- список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;

- оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування (за необхідності);

- інформацію про кількість вільних місць;

- наказ керівника закладу освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування (за необхідності).

Як зараховуються діти на вільні місця?

На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу II Порядку.

Коли буде проводитись жеребкування на вільні місця?

Якщо вільні місця будуть, то жеребкування проводиться у період з 03 по 06 червня.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень